INZERCIA
Orange County CBD

Ako spraviť bongo na weed? Výroba fínskeho alebo takzvaného vodného bonga (gravity bong) nie je vôbec nič komplikované, práve naopak. Ide o pár jednoduchých krokov, vďaka ktorým si môžete vychutnať konopné kvety aj bez rolovacích papierikov alebo bublačky z obchodu. Hlavnou časťou po domácky vyrobeného bonga je prázdna plastová fľaša, ktorá sa môže, ale aj nemusí rozrezať na dve rôzne veľké časti. Na fínske je potrebné, aby zostala v jednom celku, zatiaľ čo pri bežnom vodnom bongu musí byť rozrezaná nielen ona, ale aj ďalšia, tentokrát trošku väčšia fľaša z plastu. Čo všetko je teda potrebné na výrobu takejto šikovnej pomôcky na fajčenie marihuany s účinnou látkou CBD alebo CBG?

Ako spraviť bongo? Fínske aj vodné
Ako spraviť bongo? Fínske aj vodné

Ako spraviť bongo na trávu?

Ako už bolo spomenuté, výroba bonga na trávu nie je žiadna raketová veda. Ide o činnosť, ktorú zvládne aj menej zručný jedinec, pretože na ňu stačí jedna alebo dve väčšie plastové fľaše, jeden dobre ostrý nožík a takzvaný kotol (šluk). Najlepšie je siahnuť po jednej 2 litrovej a jednej 1,5 litrovej plastovej fľaše z nejakej limonády, ktoré treba rozrezať na dve časti s rôznou veľkosťou. Tento postup sa však týka bežného bonga s vodou, nie fínskeho. V takom prípade stačí len jedna plastová fľaša (čím menšia, tým silnejší účínok), do ktorej sa iba spraví malá dierka, aby mohla odtiecť napustená voda. Čo sa týka výroby šluku, tak existuje viac možností, medzi ktoré patrí aj využitie dobre dostupného alobalu.

Ako spraviť vodné bongo?

Na výrobu vodného bonga sú potrebné dve rôzne veľké platové fľaše, ktoré treba rozrezať na dve rôzne veľké časti. A to preto, lebo z jednej vznikne nádrž pre vodu (spodná časť bonga), zatiaľ čo z druhej nástroj na vytváranie dymu z konopnej sušiny (viď foto vyššie) v šluku, ktorý sa vloží do hrdla vrchnej časti vodného bonga. Najlepšie do seba pasuje 2 litrová a 1,5 litrová (respektíve litrová) s rovnakým alebo podobným tvarom. Niečo podobné možno vidieť aj na titulnej fotografii tohto článku – vpravo sa vyrába vrchná časť bonga a vľavo pre zmenu prebieha pálenie konope v taktiež podomácky vyrobenom kotlíku z alobalu na varenie. Dym v tomto prípade vzniká ťahaním vrchnej časti smerom hore, po čom príde rad na odstránenie kotla. Avšak pozor, bongo má podstatne intenzívnejšie a silnejšie účinky ako joint.

INZERCIA
happease
Vodné bongo
Vodné bongo

Ako spraviť fínske bongo?

Výroba fínskeho bonga je ešte jednoduchšia, ako výroba vodného. Fínske je síce tiež vodné, no tá sa v ňom príliš dlho nezohreje. A to preto, lebo jej odtekanie vytvára dym z konopnej sušiny, ktorá sa opäť vkladá do spomínaného šluku v hrdle. Aby to teda celé fungovalo, je potrebné v spodnej časti 2 alebo 1,5 litrovej fľaše vytvoriť malú dierku. Najrýchlejšie to ide prostredníctvom zapaľovaču. Potom ju už len treba držať s prstom, napustiť vodu do fľaše a do jej hrdla vložiť šluk so sušinou, ktorú počas odtekania zapálime so zapaľovačom. Vďaka tomu vznikne dym s účinnými látkami. Treba však počítať s tým, že ako pri každom jednom spaľovaní sušiny, aj v tomto prípade vznikajú zdraviu škodlivé látky.

Ako vyrobiť kotol (šluk)?

Ak sa pýtate, ako spraviť bongo, tak je potrebné okrem iného vyrobiť kotol, ktorému sa zvykne hovoriť aj šluk. Existuje viacero možností, no tá najrýchlejšia aj najlacnejšia je použitie takzvaného alobalu na varenie. Stačí malý štvorec, ktorý po vystrihnutí stačí už len priložiť o hrdlo a prstom vytvarovať malý kotlík, kam pôjde trošku konopnej sušiny. Ešte pred nasypaním je však ešte potrebné urobiť zopár malých dierok, cez ktoré pôjde vzniknutý dym do fľaše. Na túto činnosť je dobré použiť napríklad také špáradlo, respektíve iný, podobne vyzerajúci predmet s veľmi ostrou časťou (napr. ihla alebo spinka na papiere).

Zdieľaj článok
INZERCIA
Orange County CBD