HHC O vrátane HHC P patria medzi takzvané deriváty polo-syntetického kanabinoidu HHC, ktoré začínajú zaplavovať obrovský americký trh s konope. O čo teda ide? Stručne možno povedať, že obe účinné látky reprezentujú silnejšie alternatívy s efektom, aký možno prirovnávať ku kontroverznej Delta 9 THC z prvotriednej INDOOR trávy.

V prípade HHC O hovoríme o acetáte s vysokou biologickou dostupnosťou, ktorý môže v niektorých prípadoch až zdvojnásobiť silu aj intenzitu základnej verzie, pričom kanabinoid HHC P nie je žiadnou výnimkou. Jedna z horúcich noviniek konopného priemyslu, tzv. HHC na steroidoch, vie byť dokonca ešte citeľnejšia ako Acetát alternatíva, no problémom je to, že o nej v týchto dňoch vieme asi najmenej spoľahlivých informácií. Preto sa verzii s P mnohé kanabis značky zatiaľ štítia. Na tohtoročnom festivale CANNAFEST v Prahe sa však pár kúskov i napriek tomu našlo, čo nám poskytlo jedinečnú príležitosť priniesť jedinečné skúsenosti.

Čo je HHC O + P? Ide o dve mierne rozdielne verzie kanabinoidu HHC, ktoré sú nielen v USA čoraz populárnejšie
Čo je HHC O + P? Ide o dve mierne rozdielne verzie polo-syntetického kanabinoidu, ktoré sú nielen v USA čoraz populárnejšie

Čo je to HHC O? Aké má O účinky?

Čo je HHC O? Ako už bolo spomenuté, látka HHC O je jedným z viacerých populárnych derivátov kanabinoidu HHC, ktorý bol obohatený o organické zlúčeniny s názvom Acetát. Tak sa podarilo dosiahnuť ako väčšiu silu, tak aj väčšiu intenzitu. To inými slovami znamená, že alternatíva disponuje citeľnejším i dlhšie trvajúcim efektom na ľudský organizmus. Odborníci pripisujú zhruba dvojnásobne lepšie vlastnosti najmä vyššej biologickej dostupnosti (vyššej efektivite) kanabinoidu, ktorá je v konopnom priemysle spájaná najmä s NANO CBD alebo MIKRO CBD. Ak by sme ho ale porovnávali s HHC P aka King of HHC, ako ho niektorí prezývajú, tak ide o takú slabšiu paródiu. A to ako z teoretického, tak aj z praktického uhla pohľadu.

INZERCIA
HQD vape

Acetát je soľ alebo ester kyseliny octovej, pričom ide o najbežnejší stavebný kameň biosyntézy, ako sú mastné kyseliny. Acetát je anión monokarboxylovej kyseliny, ktorý vzniká odstránením protónu z karboxyskupiny kyseliny octovej. Má úlohu ľudského metabolitu a metabolitu Saccharomyces cerevisiae. Je to konjugovaná báza kyseliny octovej.

National Library of Medicine

Čo je to HHC P? Aké má P účinky?

Čo je HHC P? Aj v tomto prípade hovoríme o takzvanom deriváte polo-syntetického kanabinoidu HHC, ktorý má v porovnaní s HHC O ešte citeľnejšie efekty. A to najmä vtedy, ak sú obe HHC novinky vzájomne skombinované. Nie je preto asi žiadnym veľkým prekvapením, že si túto nebezpečne vyzerajúcu kombináciu osvojuje čoraz viac odvážnych kanabis značiek. Okrem amerického konopného giganta HAPPI patrí do klubu i jeho konkurent SweetLife alebo DIMO HEMP, ktorého portfólio sa badateľne vymyká bežnému štandardu. Teda aspoň tu v Európe. V Spojených štátoch amerických sú obdobné kokteily kanabinoidov už viac menej bežným štandardom, o čom sme písali napríklad v recenzii GUMMY gummies z USA.

Látka HHC má celkom slušné množstvo variácií - do klubu patrí ako HHC P, tak aj O
Látka HHC má celkom slušné množstvo variácií – do klubu patrí ako verzia P, tak aj alternatíva s písmenom O

Aké má teda látka HHC P účinky? Aj keď sa o nej v týchto dňoch príliš veľa nedočítame, skúsenosti z praxe hovoria jednoznačne. Ide o kanabinoid, ktorý je silnejší ako THC delta 9 z marihuany a v niektorých prípadoch až 20x silnejší (áno, čítate správne 20x) ako základná verzia HHC, pričom niečo podobné platí i pri porovnávaní s HHC O Acetátom. Niektorí výrobcovia ich však veľmi radi kombinujú, o čom sme sa počas konopného festivalu CANNAFEST 2022 v Prahe presvedčili aj na vlastnej skúsenosti. Aké to teda je?

Kanabinoid HHC P + O a naše skúsenosti

Či už je reč o HHC P alebo HHC O, v každom jednom prípade možno hovoriť o efekte na ľudské telo s vyššou potenciou. V prípade derivátu s písmenom P sme však zažili takpovediac peklo na zemi, pretože sme ani len netušili, že to vie byť až tak citeľné. Aj keď s pomalším nástupom, viac ako dva až tri puky dokážu drvivú väčšinu fanúšikov konope teleportovať do poriadne vzdialenej dimenzie, odkiaľ sa vrátia až o niekoľko dlhých hodín. Slabším kúskom preto viac ako určite hrozí takzvaný BAD TRIP. Predovšetkým vtedy, ak siahnu po koktejloch kanabinoidov, akým je napríklad nebezpečne fungujúca kombinácia verzie P s verziou O.

Koncentrácie zrejme i preto dosahujú podstatne nižšie úrovne, ako je tomu pri klasickom HHC, kde sú čísla ako 70, 80 alebo 90 percent úplnou normálkou. Pri verzii P sa percentá pohybujú iba v jednociferných číslach, za ktoré si ale na druhú stranu kanabis značky pýtajú podstatne väčšie peniaze ako za klasiku. Ponuka je momentálne slabá, zatiaľ čo dopyt rastie raketovou rýchlosťou. Predovšetkým za veľkou mlákou, kde sa pomaličky, no isto schyľuje k veľkej zelenej revolúcii.

Zdieľaj článok